System ważenia pojazdów kujawsko-pomorskie
Wpisany przez gocar   
czwartek, 03 stycznia 2013 22:47

System wstępnego ważenia pojazdów uruchomiono na drogach wojewódzkich regionu kujawsko-pomorskiego. W trzech miejscach kontrolowana jest waga pojazdów,szczególnie auta o ładowności 24t "TIRY", by przechwycić auta przeciążone i wyeliminować je z dalszego ruchu z ponadnarmatywnym ładunkiem.Cel: zapobiec niszczeniu dróg.


System tak zwanej preselekcji przede wszystkim ma pomagać w wyłapywaniu przeciążonych pojazdów transportowych. Każda ciężarówka zostaje zważona w czasie jazdy dzięki specjalnej listwie wbudowanej w nawierzchnię, a następnie sfotografowana przez kamerę zainstalowaną na bramownicy zamontowanej nad drogą.

Informacje o przeciążonych autach przekazywane są do inspektorów transportu drogowego. Jeśli zachodzi podejrzenie, że pojazd jest przeciążony,zostaje on zatrzymany i jeszcze raz zważony na legalizowanym urządzeniu, a w przypadku przekroczenia dopuszczalnego nacisku na osie będzie kara pieniężna.

Na początek systemem objęto drogę wojewódzką nr 251 (Inowrocław-Żnin), drogę wojewódzką nr 241 (Kcynia-Wągrowiec) i drogę wojewódzką nr 552 (otaczająca od północy Toruń). C

 
Czy strona jest łatwa w obsłudze?
 
cermag.gif

Gocar.com.pl - Transport Dystrybucja Przeprowadzki / kompleksowe przeprowadzki 2008 - 2011