Ładunek częściowy, drobnicowy
Wpisany przez gocar   
poniedziałek, 04 sierpnia 2014 17:15

Co to jest ładunek częściowy? Jak zmienszyc opłaty przewozu na trasie Wrocław - Warszawa??

Ładunek częściowy,jest to partia towaru,która zajmuje jedynie część powierzchnii ładownej pojazdu.Dodatkowo obok powierzchnii jaką zajmuję ładunek jest także ważna jego masa.Istotne jest to,aby stanowiła ona tylko cześć możliwej ładowności danego pojazdu.

np 1,5t kamień o wymiarze 1,00x1,50m jest ładunkiem całościowym na aucie o ładowności 1,5t pomimo,że zajmuje tylko część przestrzenii ładownej tj do 2miejsc europaletowych.Dzieje się tak,dlatego,ze kamień w 100% wypełnia ładowność auta dostawczego.

Ładunek częściowy tzw. "doładunek" powinien spełniać także inną zasadę jeśli chodzi o czas...tj godziny załadunku czasu przejazdu i dostawy. Powinny być one na tyle elastyczne,aby przewoźnik mógł swobodnie dostarczyć inny towar,ktory znajduje się na aucia - towar właściwy lub inny towar drobnicowy.Sztywne okreslenie daty i godziny za/rozładunku,ktora skutecznie uniemozliwia obsługę innego towaru na aucie sprawia,że towar taki nie może być traktowany jako doładunek.

Przykład.

Cena transportu Wrocław - Warszawa jako ładunku łączonego zależy w dużej mierze od czasu wykonania zlecenia,godzin nadania i odbioru przesyłki,masy towaru.

Przy spełnieniu kilku warunków cena przewozu może stanowić jedynie do 60% wartości transportu dedykowanego.

 
Czy strona jest łatwa w obsłudze?
 
cermag.gif

Gocar.com.pl - Transport Dystrybucja Przeprowadzki / kompleksowe przeprowadzki 2008 - 2011